آیت الله مصباح یزدی گفت: خدا ۵۵ سال پیش امام راحل را مأمور کرد تا بگوید مردم! شما برای رسیدن به مقام بلندی برانگیخته شده‌اید. امام راحل آمد تا بتواند تحول بنیادی در منطقه ایجاد کند و معتقد بود تا رژیم شاهنشاهی است نمی‌توان به ارزش‌ها رسید.

روز شنبه، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان در مؤسسه آموزشی امام خمینی (ره) سخنانی در باب انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و مسئله نفوذ ایراد کرد که در ادامه بر اساس گزارش «ایسنا»، فرازهایی از این سخنرانی را خواهید خواند:

*  خدا ۵۵ سال پیش امام راحل را مأمور کرد تا بگوید مردم! شما برای رسیدن به مقام بلندی برانگیخته شده‌اید.

* باید بدانیم برای اجرای اسلام، انقلاب شد و امام راحل فریاد می‌زد، برای برپاداشتن ارزش‌های دینی انقلاب کردیم، ولی این حرف‌ها جدی گرفته نشد و ما خیال کردیم اسلام تنها نماز و روزه است. این باوری بود که دشمن به جامعه اسلامی داده بود و القا ء کردند هر دولتی باشد می‌تواند اسلام را اجرا کند.

یکی از آفات بزرگ این است که به ما القا ء شود که باید به فکر خودمان باشیم و کاری به سایر کشورهای مسلمان نداشته باشیم. این تفکرات به فریب سیاسی منجر می‌شود.

* اگر اندیشه امام راحل را باور کردیم، باید بپذیریم، که می‌توان اسلام را با پیروی از رکن رکین انقلاب یعنی ولایت فقیه اجرا کرد اما اگر این باور را نداشته باشیم، باید بدانیم با هر کشوری مذاکره کنیم، شکست حتمی خواهد بود.

سعی کنید گوش به فرمان ولایت فقیه باشید، سعی کنید هدف‌تان جلب محبت دیگران باشد و اختلافات سلیقه‌ها را با گفت‌وگو حل کنید و وحدت خودتان را با کسانی که اختلاف مذهبی، سلیقه‌ای و فتوایی با آنان دارید، حفظ کنید.

اگر کسی را شناختید که نفوذی است و می‌خواهد سیطره شما را از بین ببرد، موضع‌گیری کنید. البته باید مواظب رفتار او باشید و گرفتار فریب و حیله‌اش نشوید اما اگر فردی ندانسته و ناآگاهانه گرفتار شد و فریب خورد و اشتباه کرد با او برخورد ناشایست نکنید.