آیت الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه های نماز جمعه، طی سخنانی بر «بی نتیجه بودن برجام» تأکید کرد و دسته‌بندی تازه ای در جبهه‌بندی‌های سیاسی داخلی با عنوان «انقلابی» و «لیبرال اسلامی» ارائه داد.

«سمت و سو» بر اساس گزارش «ایرنا»، خلاصه‌ای از خطبه‌های نماز جمعه دیروز مشهد به امامت آیت الله علم الهدی تهیه کرده که در ادامه خواهید خواند.

 

–  خارج شدن آمریکا از برجام نوعی تقسیم کار با اروپا بود و کشورهای اروپایی در این قضیه اوضاع را به گونه ای به نفع خود دگرگون کردند که ایران علاوه بر از دست دادن مواضع هسته ای خود به منافع برجام نیز نرسید و آمریکا هم تحریم ها را شدیدتر از قبل اعمال کرد.

– ما در قضیه برجام قدرت و مواضع هسته ای خود را به قیمت ارزان از دست دادیم و آنها تاسیسات هسته ای ما را با سیمان پر کردند و سر ما کلاه گذاشتند اما آنچه دردناک است توجیه این کلاه برداری توسط برخی مسئولان است.

– همانهایی که دیروز در روزنامه های خود نوشتند ۲ روز دیگر همه تحریم ها رفع می شود حالا حرفهای خود را قبول ندارند و می گویند ما با هدف رفع تحریم اقتصادی مذاکره نکردیم بلکه بحث امنیتی مطرح بود.

– اگر آمریکا می توانست با جنگ کار ایران را تمام کند، یک روز نیز صبر نمی کرد.

– قرار بود بعد از برجام تحریم ها رفع شود و مردم احساس راحتی کنند اما اکنون که اینچنین نشد و قیمت ها و نرخ دلار چندین برابر افزایش یافت لااقل بیایید با مردم صادق باشید و بگویید راهی که رفتیم اشتباه بود و منجر به این نتایج شد و برگردید به تکیه بر اقتصاد مقاومتی، راهی که رهبر معظم انقلاب پنج سال است آن را به عنوان تنها راه علاج مشکلات اقتصادی توصیه می کنند و شما به آن توجهی ندارید.

– هم اکنون در کشور ۲ دیدگاه وجود دارد یک دیدگاه که مد نظر ولی فقیه نیز هست، انقلابی بودن، انقلابی ماندن، جهادی خدمت کردن و استکبار ستیزی است و در مقابل، دیدگاه لیبرال اسلامی است که می گوید ما مسلمان هستیم اما می خواهیم همانند مردم دیگر کشورها آزاد زندگی کنیم و با کدخدا بسازیم و بی حجابی و سایر منکرات نیز آزاد باشد تا هر کس میل دارد به آن عمل کند.