اگر مشکل خاصی پیش نیاید، در روزهای آتی شاهد ورود 7000 میلیارد تومان، پول جدید به بورس خواهیم بود. این مسئله می‌تواند بخش کوچکی از نقدینگی کشور را جذب بازار سرمایه کند؛ اتفاقی که قطعا باید آن را مثبت ارزیابی کنیم.

به گزارش «سمت و سو»، علیرضا تاج‌بر، مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین از ورود این شرکت به بورس اوراق بهادار تهران با ۷۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه خبر داد.

تاج بر به «بورس نیوز» می گوید: «تامین سرمایه نوین شرکت‌هایی همچون گروه صنعتی بهشهر، گروه سرمایه‌گذاری غدیر و گروه سرمایه‌گذاری صنعت ساختمان ایران را در ترکیب سهامداری خود دارد.»

او بابیان اینکه این شرکت با سرمایه ۷ هزار میلیاردی بزرگترین بانک سرمایه‌گذاری کشور محسوب می شود، ادامه می‌دهد: «در حال حاضر این شرکت از طریق ۹ صندوق سرمایه گذاری متنوع بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد و در تامین مالی چندین شرکت با انتشار انواع اوراق بدهی و تعهد پذیره نویسی افزایش سرمایه نقش ایفا کرده است.»

مدیرعامل کارگزاری تأمین سرمایه نوین اضافه می‌کند: «این شرکت با حاشیه سود عملیاتی ۹۶ درصدی و حاشیه سود خالص ۹۰ درصدی در ۹ ماه منتهی به ۳۰/۹/۹۷، سود خالص ۲۸۷ میلیاردتومانی ایجاد کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۸ درصدی را تجربه نموده است.»