استاندار و رئیس کل دادگستری خراسان رضوی طی دیداری اعلام کردند کسی مخالف برگزاری کنسرت نیست و در واقع، مخالفت ها با «فحشاء» است. "سمت و سو" گزارشی از گفتگوهای رزم حسینی و علی مظفری پیرامون مدیریت موضوع برگزاری کنسرت در مشهد تهیه کرده است.

به گزارش «سمت و سو» لغو کنسرت علی زندوکیلی در مشهد در ۲۴ دی ماه، حاشیه‌های بسیاری به دنبال داشته که هنوز هم ادامه دارد. دیدار امروز صبح رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با استاندار جدید، نیز حاوی اظهارنظرهای جدیدی پیرامون بحث برگزاری کنسرت در مشهد و استان خراسان رضوی بود.

مظفری: دستگاه قضا با اصل کنسرت مخالف نیست

حجه الاسلام علی مظفری، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، امروز صبح طی دیدار با علیرضا رزم حسینی، استاندار جدید از برگزاری مشروط کنسرت در مشهد دفاع کرد.

به گزارش “مهر” او در این دیدار تأکید کرد: در نماز جمعه و مصاحبه های مختلف اعلام شده دستگاه قضا با اصل کنسرت به صورت سالم و کنترل شده مخالف نیست.

مظفری در ادامه گفت: تا امروز یا کنسرتی  در مشهد برگزار نشده  و یا اگر اجرا شده به فساد کشیده شده که آخرین مورد آن مربوط به برج سلمان بود که باعث هتک حرمت مشهد و امام رضا(ع) شد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به برگزاری مشروط کنسرت در مشهد اضافه کرد: برگزاری کنسرت یکی از موضوعاتی است که در مشهد به آن توجه شده و ما بارها اعلام کرده ایم اگر سازمان های مسئول این حوزه تضمین دهند که کنسرت به سلامت برگزار می شود هیچ مشکلی با این موضوع نخواهیم داشت.

برگزار کنندگان کنسرت مسئولیت صفر تا صد برگزاری کنسرت را برعهده بگیرند.

رزم حسینی: دستگاه برگزارکننده کنسرت، مسئولیت صفر تا صد برگزاری و حاشیه آن را بر عهده بگیرد

در ادامه این نشست، رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی نیز به گزارش “ایرنا” با اظهار اینکه هیچکس با فحشا موافق نیست عنوان کرد: اگر دستگاهی قرار است کنسرتی برگزار کند باید صفر تا صد قضیه را برعهده گیرد و حاشیه ایجاد نکند.

او با اشاره به اینکه برای برگزاری کنسرت یا نباید مجوز داد یا می بایست مدیریت شود و تا آخر پای کار ایستاد افزود: باید فضایی ایجاد شود که کنسرتهای زیرزمینی برگزار نشود و افراد با خانواده در محیط امن از کنسرت موسیقی بهره مند شوند.

استاندار خراسان رضوی در پایان گفت: اصل کنسرت درست است اما با اقدامات غیراسلامی موافق نیستیم. در شورای فرهنگ عمومی استان باید سیاستهای فرهنگی خراسان رضوی سیاستگذاری شوند و هر کس وظیفه خود را انجام دهد.