مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر در 4 سینمای مشهد افزود: تعداد ۱۴ فیلم برای پخش در مشهد قطعی شده است و برای ۲۲ فیلم دیگر نیز نیز در حال رایزنی هستیم.

به گزارش «سمت و سو» به نقل از «مهر»، دکتر جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نشست خبری برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد در محل سینما هویزه مشهد گفت: امسال باتبیین موقعیت ویژه مشهد برای مسئولین در تهران این امکان فراهم شدتادر۴سینمای مشهدکه عبارت هستند از هویزه،اطلس،سیمرغ و گلشن اکران فیلم خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۱۴ فیلم برای پخش در مشهد قطعی شده است افزود: برای ۲۲ فیلم دیگر نیز نیز در حال رایزنی هستیم تا با کمک شهرداری کلیه فیلم ها در مشهد نمایش داده شود.

مروارید با بیان اینکه نگاه ما در اکران فیلم ها نگاهی عدالت محور بوده است خاطرنشان کرد: به همین سبب ۴ سینما در ۴ منطقه شهر انتخاب شده است تا تمام شهر امکان استفاده از این رخداد فرهنگی را داشته باشند.

مدیرکل ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: امسال بخش ویژه ای نیز با نام سیمرغ پروانه ها خواهیم داشت که مختص سینمای کودک و نوجوان است و به رایگان فیلم های برای این قشر نمایش داده می شود.

او تأکید کرد: برنامه های جانبی نقد، نظریه پردازی ،کارگاه و نظر سنجی مکانیزه پس از پایان هر فیلم نیز در نظر گرفته شده است و همچنین نشست هایی در حوزه های بین رشته ای و با عناوینی همچون جامعه شناسی و سینما، روانشناسی و سینما نیز برگزار می شود.

مروارید با اشاره به اینکه فیلم هایی که در حوزه زیارت و مشهد باشند نیز مورد حمایت جدی قرار خواهند گرفت ادامه داد: ۴۰ فیلم  با موضوعات اجتماعی و فرهنگی نیز به مناسبت چهلمین سال انقلاب در سینما اطلس به نمایش در خواهد آمد و انجمن سینمای جوانان نیز نمایش فیلم های کوتاه همراه با جلسات نقد وبررسی و کارگاههای فیلمسازی و عکاسی را در حاشیه جشنواره برگزار می کنند.

این مقام مسئول در پایان اضافه کرد: ۱۰ بهمن افتتاحیه خواهد بود و از ۱۲ تا ۱۸ بهمن نیزجشنواره برگزار می شود و نحوه فروش بلیط نیز اینترنتی است.

  • نویسنده : علی